Úvod \ Pro média \ Tiskové zprávy a informace \ Slezské zemské muzeum uzavřelo novou spolupráci se sdružením Dolní oblast Vítkovice

Slezské zemské muzeum

Slezské zemské muzeum uzavřelo novou spolupráci se sdružením Dolní oblast Vítkovice

Novým partnerem Slezského zemského muzea v šíření povědomí o Slezsku se stalo zájmové sdružení Dolní oblast Vítkovice. Zástupci obou institucí se společně se Slezskou univerzitou v nedávno podepsané smlouvě zavázali k podpoře vzdělávání, vědeckého bádání, odborných a kulturních aktivit na území Moravskoslezského kraje. Návštěvníci se tak mohou těšit na výchovně-vzdělávací akce, výstavy, ale i přednášky a semináře na nejrůznější témata.

 

Tisková zpráva ze dne 11. června 2012

 

„Jsem velmi rád, že se nám podařilo získat dalšího významného partnera, který se bude společně s námi podílet na ochraně kulturního dědictví nejen v Moravskoslezském kraji, ale i v širším regionu českého Slezska. Věřím, že nově vzniklá spolupráce bude přínosná také pro naše návštěvníky, které chceme nejenom zaujmout, ale rovněž vzdělávat,“ říká Antonín Šimčík, ředitel Slezského zemského muzea.

Podobný názor zastává také ředitel sdružení Dolní oblast Vítkovice Petr Koudela. „Vzájemná propagace našich projektů, organizace společných akcí, výstav, přednášek nebo seminářů pomůže rozvíjet vzdělávání a také podpoří turistický ruch v Moravskoslezském kraji. Z toho máme velkou radost. Všichni máme přece podobné cíle a to, že se ve svém snažení spojíme, nás v našich aktivitách a činnostech může posunout ještě dál. Díky vzájemné spolupráci se zvyšují šance úspěchu všech našich projektů.“

Výsledkem vzájemné spolupráce je již dnes kupříkladu vystavený obří model Dolní oblasti Vítkovice, který mohou návštěvníci Slezského zemského muzea vidět v Historické výstavní budově. Model samotný je v měřítku 1:100 a jeho provedení je velmi realistické. V Historické výstavní budově bude vystaven až do konce srpna letošního roku.

 

Kontakt pro média:
Romana Talačová, manažerka pro média, e-mail: talacova(at)szmo.cz, tel: 533 622 999, mobil: 733 376 234

 

Ke stažení:
Tisková zpráva - Slezské zemské muzeum uzavřelo novou spolupráci se sdružením Dolní oblast Vítkovice
Fotografie - Model Dolní oblasti Vítkovice v Historické výstavní budově Slezského zemského muzea. Fotoarchiv SZM
Fotografie - U modelu Dolní oblasti Vítkovice. Zprava A. Šimčík, R. Žáček, P. Adamec, J. Michálek. Fotoarchiv SZM
Fotografie - A. Šimčík, ředitel SZM a J. Michálek, předseda předsednictva DOV podepisují smlouvu o vzájemné spolupráci. Foto SZM

Poslední aktualizace článku: 13.06.2012

Vytisknout celý článek

Doporučit článek „ Slezské zemské muzeum uzavřelo novou spolupráci se sdružením Dolní oblast Vítkovice“ na Facebook      

Další články v této rubrice

 
Vítání jara v Arboretu Nový Dvůr

Vítání jara v Arboretu Nový Dvůr

09.04.2014

Arboretum Nový Dvůr zve na první akci roku 2014. Přijďte společně s námi přivítat letošní brzké jaro a strávit příjemný den v krásné rozkvétající přírodě.

Přečíst celý článek  
Návštěva ministra kultury Daniela Hermana ve Slezském zemském muzeu

Návštěva ministra kultury Daniela Hermana ve Slezském zemském muzeu

19.03.2014

Slezské zemské muzeum navštívil o víkendu při své návštěvě Moravskoslezského kraje ministr kultury České republiky Daniel Herman.

Přečíst celý článek  
S Vilémem Borůvkou tentokrát do Ruska a Mongolska

S Vilémem Borůvkou tentokrát do Ruska a Mongolska

13.03.2014

Exotická Indie, slunná Kuba i Brazílie – takové byly cíle pomyslných cest, na které se mohli návštěvníci Historické výstavní budovy vydat díky přednáškám Viléma Borůvky. Březnová přednáška tentokrát posluchače zavede na východní stranu zemské polokoule.

Přečíst celý článek  
TZ - Skončila úspěšná výstava Preparátor – Putování světadíly s Vilémem Borůvkou

TZ - Skončila úspěšná výstava Preparátor – Putování světadíly s Vilémem Borůvkou

07.03.2014

Více než šest desítek preparátů živočichů z Evropy, Asie, Ameriky a Afriky, fotografie z cest po celém světě i ukázka preparátorské práce. Taková byla výstava s názvem Preparátor – Putování světadíly s Vilémem Borůvkou.

Přečíst celý článek  
TZ - S Vilémem Borůvkou na Kubu i do Brazílie

TZ - S Vilémem Borůvkou na Kubu i do Brazílie

19.02.2014

Již potřetí se mohou návštěvníci Historické výstavní budovy vydat na pomyslnou cestu po světě s vyprávěním Viléma Borůvky. Slezské zemské muzeum zve na přednášku ze série Čtyřmi světadíly s Vilémem Borůvkou.

Přečíst celý článek  

TZ - Církevní heraldika a sfragistika v českém Slezsku

17.02.2014

Jaká tajemství skrývají erby nebo pečeti se mohou dozvědět posluchači přednášky PhDr. Karla Müllera. Slezské zemské muzeum zve poslední únorový čtvrtek do Historické výstavní budovy.

Přečíst celý článek  
TZ - Cvičení hasičů v depozitáři SZM

TZ - Cvičení hasičů v depozitáři SZM

14.02.2014

Tři jednotky profesionálních hasičů z Opavy zasahovaly s cisternovými automobily i automobilovým žebříkem u domu na Ostrožné ulici 42, který spravuje Slezské zemské muzeum. Nejednalo se však o skutečný požár, ale plánované cvičení.

Přečíst celý článek  

TZ - Zhodnocení činnosti Slezského zemského muzea v roce 2013

29.01.2014

Dokončená rekonstrukce a otevření moderní knihovny v historické Janottově vile, zapojení do unikátních projektů, desítky výstav a akcí, rozšíření sbírek o mimořádně cenné předměty – vybavení bytu z 1. poloviny minulého století, busta opavského lékaře či soubor fotografií. Takto je možné ve zkratce představit uplynulý rok 2013 ve Slezském zemském muzeu.

Přečíst celý článek  

TZ - S Vilémem Borůvkou do Indie

09.01.2014

Slezské zemské muzeum zve na přednášku Viléma Borůvky. Díky ní se návštěvníci Historické výstavní budovy mohou dozvědět nejednu zajímavost o vzdálené a exotické Indii.

Přečíst celý článek