Úvod \ Projekty z EU

Slezské zemské muzeum

Poznáváme krásy arboret

Dlouhodobá spolupráce mezi Slezským zemským muzeem a městem Ratiboř vyústila v letošním roce podáním společného projektu s názvem Poznáváme krásy arboret.

 

Hlavním cílem projektu je zvýšení přeshraničního cestovního ruchu převážně mezi turisty z České republiky a Polska a obecně zvýšení potenciálu arboret s důrazem na jejich rozmanitost a jedinečnost.

Zveme vás na stránky věnované poznávání krás dvou arboret - Arboreta Nový Dvůr a Arboreta Moravské brány v Ratiboři: https://www.facebook.com/arboretum.novydvur.raciborz/.

 

O projektu

Projekt Poznáváme krásy arboret vznikl jako výsledek dlouhodobé spolupráce Arboreta Nový Dvůr a Arboreta Moravské brány v Ratiboři. Projekt byl schválen k financování z Fondu mikroprojektů z programu INTERREG V-A Česká republika-Polsko 2014-2020 na základě rozhodnutí Euroregionálního řídícího výboru Euroregionu Silesia ze dne 20. 4. 2017. Schválený rozpočet projektu činí celkem 69 379,40 EUR, z toho česká strana bude čerpat 34 852,50 EUR a polská strana 34 526,90 EUR. Na české straně bude 85% částky financováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj a 15% z vlastních zdrojů. Na polské stráně 85% částky bude financováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj, 5% bude z rozpočtu státu Polské republiky, 10% z města Ratiboř.

 

Logo PL-ČR-EUVÝTVARNÁ SOUTĚŽ

Slezské zemské muzeum - Arboretum Nový Dvůr a Město Ratiboř - Arboretum Moravské brány v Ratiboři vyhlasilo výtvarnou soutěž s názvem "Jak si představujete arboretum".

VÝSLEDKY VÝTVARNÉ SOUTĚŽE naleznete ZDE

Výtvarná soutěž pro základní školy v Opavě - podmínky soutěže naleznete ZDE

Výtvarná soutěž pro základní školy v Ratiboři - podmínky soutěže naleznete ZDE


 

 

Poslední aktualizace článku: 19.07.2017

Vytisknout celý článek

Doporučit článek „ Poznáváme krásy arboret“ na Facebook      

Další články v této rubrice

 

Přípravy nové expozice Slezsko v Historické výstavní budově právě vrcholí

20.03.2012

Historická výstavní budova Slezského zemského muzea se zanedlouho opět otevře veřejnosti. Nejen krásný plášť budovy a sousoší Pegasů, které mohou lidé vidět již v těchto dnech, ale zejména nová, dynamická expozice Slezsko se představí návštěvníkům již ve druhé polovině května.

Přečíst celý článek