Úvod \ Expoziční areály \ Arboretum Nový Dvůr

Arboretum Nový Dvůr Stěbořice

Indiánské léto

Indiánské léto

Archiv - událost již proběhla

Místo konání:
Arboretum Nový Dvůr
Stěbořice / ukázat na mapě

Typ události:
Akce

Doba konání:
25.08.2012 - 26.08.2012

 

10.00–18.00 hod.

Víkend věnovaný životu severoamerických Indiánů se letos opět koná v Arboretu Nový Dvůr.

Indiánská stezka vás seznámí s původními americkými dřevinami – právě s těmi, z nichž si Indiáni vyráběli pružné luky, stavěli rychlé kanoe nebo tesali mytické totemy. Ve stínu borovic narazíte na tábor lovců kožešin, v němž uvidíte střelbu z perkusních zbraní. Budete mít možnost zhlédnout výstavbu tradičního teepee nebo si vyzkoušet výrobu indiánských ozdob. V programu nebude chybět ukázka divokého westernového ježdění, neskutečná show mistra světa v práskání bičem, vystoupení westernové kapely, ale také projížďky na koni a zábavné soutěže pro děti i dospělé. Nenechte si ujít příležitost vrátit se do časů Divokého západu.

 

Vytisknout celou událost

Doporučit událost „Indiánské léto“ na Facebook  
 

Události, které spustíme v nejbližší době

 
Domy v kontextu 

Domy v kontextu

10.03.2015 | Historická výstavní budova | Akce

Srdečně Vás zveme na přednášku z cyklu 2015 s názvem Domy v kontextu. Autorské představení ateliéru WMA architects architektů Adama Weczerka a Martina Materny se zaměří na vybrané realizace a projekty. Akci pořádá spolek Za Opavu ve spolupráci se staturáním městem Opava, Ministerstvem kultury a Slezským zemským muzeem. Přednáška se koná v úterý 10. března 2015 v 18 hod. v Historické výstavní budově Slezského zemského muzea.

Detail události 
KNIŽNÍ SVĚT HELENY SALICHOVÉ 

KNIŽNÍ SVĚT HELENY SALICHOVÉ

17.03.2015 | Památník Petra Bezruče, Opava | Výstavy

Návštěvníci Slezského zemského muzea mohou zhlédnout novou výstavu v prostorách Památníku Petra Bezruče, kterou připomínáme 120. výročí narození naší přední výtvarnice - Heleny Salichové. Výstavu budete moci navštívit od 17. 3. do 31.7. 2015. Vernisáž výstavy proběhne v pondlí 16.3. od 17.00 hod.

Detail události