Úvod \ Expoziční areály \ Arboretum Nový Dvůr

Arboretum Nový Dvůr Stěbořice

Indiánské léto

Indiánské léto

Archiv - událost již proběhla

Místo konání:
Arboretum Nový Dvůr
Stěbořice / ukázat na mapě

Typ události:
Akce

Doba konání:
25.08.2012 - 26.08.2012

 

10.00–18.00 hod.

Víkend věnovaný životu severoamerických Indiánů se letos opět koná v Arboretu Nový Dvůr.

Indiánská stezka vás seznámí s původními americkými dřevinami – právě s těmi, z nichž si Indiáni vyráběli pružné luky, stavěli rychlé kanoe nebo tesali mytické totemy. Ve stínu borovic narazíte na tábor lovců kožešin, v němž uvidíte střelbu z perkusních zbraní. Budete mít možnost zhlédnout výstavbu tradičního teepee nebo si vyzkoušet výrobu indiánských ozdob. V programu nebude chybět ukázka divokého westernového ježdění, neskutečná show mistra světa v práskání bičem, vystoupení westernové kapely, ale také projížďky na koni a zábavné soutěže pro děti i dospělé. Nenechte si ujít příležitost vrátit se do časů Divokého západu.

 

Vytisknout celou událost

Doporučit událost „Indiánské léto“ na Facebook  
 

Události, které spustíme v nejbližší době

 
Neklidné století 

Neklidné století

02.09.2015 | Historická výstavní budova | Výstavy

Pětiletý projekt bádání a prezentace různých pohledů na kulturní dědictví Slezska se v letošním roce uzavírá výstavou, jež bude skutečně velkoryse pojatým epilogem této série. Vydejte se s námi na cestu 20. stoletím, které díky pěti tematicky odlišným částem představíme v jeho různorodosti a pestrosti. Nezmeškejte možnost připomenout si klíčové dějinné okamžiky, zakusit dramata válečných konfliktů, vychutnat plody výtvarné a literární kultury regionu a seznámit se s proměnami každodenního života jeho obyvatel. Právě v těchto souvislostech představíme návštěvníkům Historické výstavní budovy období let 1900–1989, s nezbytnými přesahy před i za tento časový interval.

Detail události 
Domov jménem Slezsko 

Domov jménem Slezsko

04.09.2015 | Historická výstavní budova | Výstavy

Protože je téma projektu Neklidné století opravdu rozsáhlé a kapacita Historické výstavní budovy omezená, rozhodli jsme se využít také výstavních prostor Domu umění. Výstava Domov jménem Slezsko je ryze výtvarná, zaměřená geograficky na region Slezska a severní Moravy. Pro tuto oblast bylo právě 20. století obdobím nejvýraznějšího rozkvětu uměleckého života, vznikala řada sdružení a spolků, zakládaly se galerie a domy umění. Záběr tvorby umělců v průběhu „neklidného století“ byl velice široký, z toho důvodu jsme se rozhodli návštěvníkům představit jen jednu jeho část – výtvarné ztvárnění krajiny domova, krajiny citově velmi blízké předním osobnostem slezské výtvarné scény.

Detail události 
Čas války, čas míru 

Čas války, čas míru

11.09.2015 | Národní památník II. světové války | Výstavy

Čas války, čas míru tentokrát s podtitulem Československá armáda 1918–1990. Výstava v objektu památníku se zaměří na vojenské dějiny zemí ve 20. století.

Detail události 
Abeceda literatury 

Abeceda literatury

16.09.2015 | Památník Petra Bezruče | Výstavy

Kdo z nás by neznal Petra Bezruče nebo Joy Adamsonovou… Slezský region však do světa literatury přispěl mnohými dalšími osobnostmi, které svým citlivým vnímáním okolí a tvůrčími schopnosti dokázali uchovat příštím generacím literární obraz jejich rodného kraje. Specifická tvorba slezských autorů nabídne k vidění díla známých i méně známých osobností. Ať už to byli učitelé, novináři nebo úředníci, všichni měli jeden společný cíl – reagovat na zkušenosti své domoviny a předat tento odkaz dalším pokolením. Do jaké míry se jim to skutečně povedlo, se můžete přesvědčit na výstavě věnované osobnostem slezského literárního života 20. století.

Detail události