Celý příspěvek naleznete zde: TV Nova, 23. ledna 2010, Jako jediný na světě sbírá válečnou munici ze stromů
Poslední aktualizace článku: 08.10.2010
Vytisknout celý článek
Slezské zemské muzeum
Sbírat se dají nejen obaly od čajů, pivní tácky, céčka nebo leporela. Miroslav Frank sbírá munici ze stromů. Botanik a dendrolog Miroslav Frank podlehl koníčku, který nemá na světě obdoby. Zabývá se sbíráním střepin a munice z II. světové války, která uvízla ve stromech. Čtyřiašedesátiletý Miroslav Frank je vedoucí Arboreta Nový Dvůr na Opavsku.
Celý příspěvek naleznete zde: TV Nova, 23. ledna 2010, Jako jediný na světě sbírá válečnou munici ze stromů
Poslední aktualizace článku: 08.10.2010
Vytisknout celý článek
V září letošního roku představíme návštěvníkům největší výstavu Slezského zemského muzea s názvem Neklidné století.
Přečíst celý článekSlezské zemské muzeum získalo do svých sbírek několik olejomaleb, jejichž autorem je František Drtikol. A protože Drtikol byl především známý fotograf, média zaujala skutečnost, že byl i malířem. Více v reportáži Lucie Křížkové.
Přečíst celý článekHistorik a kurátor Ondřej Kolář o průběhu Ostravsko-opavské operace.
Přečíst celý článekZahajovací výstava v Národním památníku II. světové války
Přečíst celý článekVize Slezského zemského muzea představila nová ředitelka Mgr. Jana Horáková.
Přečíst celý článekRozhovor s historikem a kurátorem Národního památníku II. světové války v Hrabyni.
Přečíst celý článekZvolte datum z kalendáře pro výpis událostí probíhajících ve zvolený den.
Dnes je 27.06.2025
Slezské zemské muzeum získalo cenu Ministerstva kultury ČR v roce 2013 za rekonstrukci Historické výstavní budovy a v roce 2010 za expozici Doba zmaru a naděje, kterou můžete vidět v Národním památníku II. světové války?
Využijte webový formulář:
Kontaktní údaje:
Slezské zemské muzeum
Nádražní okruh 31,
746 01 Opava,
Česká republika
Tel./fax: +420 553 622 999
ID datové schránky: 6nwqxf7
Elektronická adresa podatelny: szm(at)szm.cz