Úvod \ Expoziční areály \ Památník Petra Bezruče, Opava

Památník Petra Bezruče Opava

Stužkonoska modrá

Stužkonoska modrá

Archiv - událost již proběhla

Místo konání:
Opavská kulturní organizace

Typ události:
Akce

Doba konání:
26.09.2023 - 26.09.2023

 

Umělecká recitace přináší dětem a mládeži rozvoj jazykových dovedností a porozumění slovu. Skrze recitaci se učí vnímat a interpretovat text, nalézat jeho hlavní myšlenky a vyjádřit je pomocí vlastního přednesu. Prostřednictvím výběru textu a hledání možností jeho uchopení děti a mládež rozšiřují své literární povědomí a upevňují vztah k literatuře.

V rámci festivalu Bezručova Opava se uskuteční již pátý ročník recitační soutěže Stužkonoska modrá. Soutěž k poctě Petra Bezruče vznikla z iniciativy PhDr. Zdenky Pfefferové v roce 2017 a v loňském roce byla obnovena po covidové přestávce. Letošního ročníku soutěže se vedle žáků opavských základních škol poprvé zúčastní v samostatné kategorii také studenti opavských středních škol.

Pořadateli soutěže jsou Památník Petra Bezruče Slezského zemského muzea, Opavská kulturní organizace a Magistrát města Opavy.

Vlastní soutěž žáků a studentů proběhne v dopoledních hodinách v Sále purkmistrů Obecního domu a v podvečer pak budou v Klubu Art předána ocenění nejlepším recitátorům a vítězové se představí opavské veřejnosti.

___

Termín konání: úterý 26. 9. 2023. Recitační soutěž proběhne od 8.30 v Sále purkmistrů v Obecním domě,  slavnostní Večer vítězů pak od 18.00 v Klubu Art.

___

Akce se koná v rámci festivalu Bezručova Opava.

 

Vytisknout celou událost

Doporučit událost „Stužkonoska modrá“ na Facebook  
 

Události, které spustíme v nejbližší době

 
Vyřež/š si svou dýni 

Vyřež/š si svou dýni

07.10.2023 | Arboretum Nový Dvůr | Akce

7. a 8. října 2023 se opět uskuteční oblíbená akce v arboretu.

Detail události 
Slunovrat - Winter Edition 2023 

Slunovrat - Winter Edition 2023

03.11.2023 | Slezské zemské muzeum | Akce

3. a 4. 11. 2023

Detail události