Úvod \ Expoziční areály \ Památník Petra Bezruče, Opava \ Aktuality \ Pravěký svět aneb Ve stopách Zdeňka Buriana

Památník Petra Bezruče Opava

Pravěký svět aneb Ve stopách Zdeňka Buriana

Srdečně Vás zveme na novou výstavu, která představí výtvarná díla tří autorů – Arnošta Hanáka, Petra Modlitby a Vlada Rimbaly, jenž navazují na dílo proslulého malíře pravěku Zdeňka Buriana.

 

Tito výtvarníci jsou představiteli tzv. paleoartu. Ve své tvorbě se věnují paleontologickým a paleoantropologickým rekonstrukcím, při tvorbě svých prací spolupracují také s přírodovědci a antropology. Ve svém díle navazují na dílo proslulého malíře pravěku Zdeňka Buriana.
Na výstavě představujeme průřez tvorbou těchto tří autorů, kteří jsou rovněž knižními ilustrátory. Prostřednictvím vystavovaných olejomaleb, maleb i kreseb, zachycujících tehdejší faunu i flóru, může návštěvník nahlédnout do jednotlivých období pravěku od prvohor až po čtvrtohory. Obrazy zachycují pozoruhodný život pravěku nejen na souši, ale také pod hladinou moře. Nahlédneme tak do karbonských pralesů a močálů, spatříme podmořský křídový útes, setkáme se s dinosaury, srstnatými mamuty i nosorožci. Skutečnou raritou je znázornění prvního českého dinosaura – burianosaura. Výstavu doplňují knihy s ilustracemi výtvarníků a také paleontologické ukázky zkamenělin dávných živočichů i rostlin. Pro děti jsou připraveny omalovánky a skládanka s motivem druhohorních mořských plazů (plesiosaurů).

Výstava probíhá od 25. února do 31. prosince v Památníku Petra Bezruče, Ostrožná 35, Opava.

Plakát ke stažení naleznete ZDE.

 

 

Poslední aktualizace článku: 18.02.2022

Vytisknout celý článek

Doporučit článek „ Pravěký svět aneb Ve stopách Zdeňka Buriana“ na Facebook