Úvod \ Expoziční areály \ Národní památník II. světové války, Hrabyně

Národní památník II. světové války Hrabyně

Aktuality

Edukační programy v Národním památníku II. světové války bavily děti i dospělé

Národní památník II. světové války 24.11.2015

V průběhu letošní návštěvnické sezóny v Národním památníku II. světové války měli malí i velcí návštěvníci možnost zapojit se do několika atraktivních edukačních programů, jejichž prostřednictvím se dozvěděli zajímavosti o domácím odboji za II. světové války, holocaustu a transportech židovského obyvatelstva nebo o zvířatech ve válce. Kromě výstav a kulturních akcí byly pro širokou veřejnost připraveny také přednášky na různá témata nebo soutěže.

Přečíst celý článek  

Národní památník II. světové války bude 17. listopadu 2015 otevřen pro veřejnost

Národní památník II. světové války 13.11.2015

Vážení návštěvníci, přestože otevírací doba Národního památníku II. světové války je v listopadu pouze od čtvrtka do neděle, u příležitosti státního svátku bude v úterý 17. listopadu tento expoziční areál přístupný od 9 do 16 hodin. Těšíme se na vaši návštěvu.

Přečíst celý článek  

Národní památník II. světové války zakončuje letošní sezónu novou minivýstavou a přednáškou

Národní památník II. světové války 05.11.2015

Přestože Vánoce jsou ještě daleko, ve správní budově Národního památníku II. světové války je ode dneška k vidění minivýstava s názvem Čas Vánoc v časech války. Představí vám tradiční zdobení stromečku ve Slezsku, dárky, které děti dostávaly za války, ale i pečivo, které lidé pekli z válečných přídělů. Dozvíte se, co to byly osúchy, papučky nebo jak se vařila povidlová omáčka. Výstava bude k vidění jen do 30. listopadu 2015.

Přečíst celý článek  
 Zobrazit starší aktuality