Úvod \ Expoziční areály \ Historická výstavní budova, Opava

Historická výstavní budova Opava

Oslavte svátek dětí ve Slezském zemském muzeu

Už podruhé máte možnost oslavit Den dětí ve Slezském zemském muzeu. Ve spolupráci se statutárním městem Opava jsme tentokrát připravili dětský den v Historické výstavní budově a v Památníku Petra Bezruče. Děti se mohou těšit na odpoledne plné her, zábavy i sladkých odměn. Akce se koná od 13 do 16 hodin. Návštěvníci do 15 let mají vstup do obou areálů zdarma.

 

Aktuality

Výstava Země a její pán končí už v neděli

Historická výstavní budova 03.07.2015

Už jen do neděle 5.7. máte možnost prohlédnout si výstavu Země a její pán, která je umístěna v Historické výstavní budově. Výstava se zaměřuje zejména na fenomén správy Slezska od středověku až do roku 1918 a je návštěvnicky mimořádně atraktivní. Ukazuje, jaký odkaz tu zanechaly nejen významné panovnické rody, ale i aristokracie, církevní představitelé a také reprezentanti měst a venkova.

Přečíst celý článek  

Expozici Slezsko zhlédlo již 90 000 návštěvníků!

Historická výstavní budova 16.06.2015

Expozici Slezsko ve zrekonstruované Historické výstavní budově navštívilo od jejího zpřístupnění v květnu 2012 již 90 000 návštěvníků. Stejně jako v předchozích letech získal i letošní jubilejní návštěvník dvě celoroční vstupenky do všech expozičních budov a areálů Slezského zemského muzea. Srdečně gratulujeme rodině pana Řezníčka a věříme, že jim nečekaný dárek udělal radost. Už nyní se těšíme na 100 000. návštěvníka v pořadí. Kdo ví, třeba jím budete právě vy!

Přečíst celý článek  

Druhý dětský den ve Slezském zemském muzeu

Historická výstavní budova 08.06.2015

V neděli 7. června 2015 se v Historické výstavní budově a Památníku Petra Bezruče uskutečnil Den dětí. Malí návštěvníci si mohli poslechnout pohádky Heleny Salichové, nechat si namalovat obrázek na obličej nebo si vyzkoušet svou zručnost ve výtvarných dílničkách. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout, jak to celé probíhalo.

Přečíst celý článek  
 Zobrazit starší aktuality