Úvod \ Expoziční areály \ Historická výstavní budova, Opava

Historická výstavní budova Opava

Aktuality, výstavy, programy

 
 

Aktuality

Komentované prohlídky výstavy Neklidné století a expozice Slezsko

Historická výstavní budova 11.11.2015

Nemáte ještě plán na tento víkend? Rádi byste se dozvěděli něco zajímavého o dění ve Slezsku v minulém století nebo o zdejší přírodě? Pak neváhejte a vydejte se do muzea. Dozvíte se například to, které město se mělo jmenovat „Šachtín“ nebo čemu se říkalo „biblia pauperum“. Komentované prohlídky se uskuteční již v sobotu 14. listopadu 2015 v Historické výstavní budově. V 10.00 hodin začíná prohlídka výstavy Neklidné století, v 15.00 hodin prohlídka expozice Slezsko.

Přečíst celý článek  

Oslavte dnes s námi 120. výročí otevření Historické výstavní budovy

Historická výstavní budova 09.11.2015

Dnešní odpoledne je v Historické výstavní budově věnováno vzpomínkové akci ke 120. výročí jejího otevření. Nenechte si ujít koncert Komorního pěveckého sboru Slezské univerzity, povídání o restaurování varhan nebo příběh o tom, jak se varhany dostaly do muzea. Krátce vás také seznámíme s okolnostmi vzniku této budovy. Akce začíná v 17.00 hodin. Vstupné zdarma.

Přečíst celý článek  

Deník Jana Kubiše je dalším unikátním předmětem vystaveným v Historické výstavní budově

Historická výstavní budova 03.11.2015

Jan Kubiš se nenarodil ve Slezsku, zemřel v Praze, a přesto právě jeho válečný deník je od dnešního dne dalším unikátem vystaveným v Historické výstavní budově Slezského zemského muzea. V rámci výstavy Neklidné století si tak připomínáme hrdinský čin tohoto mladého muže, jehož následky pocítili nejen obyvatelé Protektorátu Čechy a Morava, ale i lidé na malém území tehdejšího opavského Slezska začleněného do Říšské župy Sudety. Originál deníku Jana Kubiše, který před válkou sloužil i jako voják na Opavsku, bude k vidění do konce listopadu.

Přečíst celý článek  
 Zobrazit starší aktuality