Úvod \ Expoziční areály \ Historická výstavní budova, Opava

Historická výstavní budova Opava

Aktuality, výstavy, programy

 
 

Aktuality

Výstava Supermarket Svět

Slezské zemské muzeum 30.09.2014

Víte, kdo, kde a jak vyrobil věci, které denně používáme? Přijďte zvážit své oblečení a rozebrat mobil v nadživotní velikosti, který v sobě skrývá neobvyklá překvapení! Zaplaťte za čokoládu pěstiteli kakaovníku - a sledujte, kam se peníze cestou k němu ztrácejí..

Přečíst celý článek  

"Dobrodružství poznání" - přednáška o zakladatelích Slezského zemského muzea

Slezské zemské muzeum 23.09.2014

Na 25. října 2014 připadá dvousetleté výročí úmrtí Ernsta Mückusche von Buchberg (1740–1814), stavovského úředníka niského knížectví, později krajského hejtmana Opavského kraje a z toho titulu také ředitele opavského gymnázia, při kterém se na jaře 1814 začalo formovat tzv. Gymnazijní muzeum – předchůdce Slezského zemského muzea. Spolu se svým mladším bratrem, přírodovědcem Franzem Mückuschem von Buchberg, vtiskl muzeu specifický charakter, jímž se lišilo od soudobých muzeí střední Evropy.

Přečíst celý článek  

Přijďte na přednášku o architektuře pro lidi

Slezské zemské muzeum 10.09.2014

Architektura pro lidi - tak se jmenuje další z cyklu přednášek sdružení Za Opavu. Do Historické výstavní budovy na ni můžete přijít 23. září v 18 hodin. Poslechněte si zkušenosti praktikujícího architekta ing.Radima Václavíka prezentované na projektech ostravského ateliéru ATOS-6.

Přečíst celý článek  
 Zobrazit starší aktuality 

Připravujeme

Přečíst celý článek
Zapojte se u nás do Mezinárodní noci pro netopýry!  

Zapojte se u nás do Mezinárodní noci pro netopýry!

Mezinárodní (dříve evropská) noc pro netopýry je osvětová akce zaměřená na jejich ochranu. Před dvěma lety se řady jejích organizátorů rozšířily i do tak exotických lokalit, jakými jsou Egypt, Sýrie a Jižní Amerika - celkem se k ní dnes připojuje na 40 států z celého světa. "Netopýří noc" je oblíbená i mezi návštěvníky Slezského zemského muzea - letos na ni můžete přijít 29. srpna do Historické výstavní budovy v Opavě. Do 25. srpna nám můžete posílat i svá výtvarná dílka s netopýří tematikou - ta nejzdařilejší pak u nás během akce vystavíme.

 
Zobrazit další připravované události