Úvod \ Expoziční areály \ Historická výstavní budova, Opava

Historická výstavní budova Opava

Zajímavosti ze života netopýrů

Poznejte společně s námi jedny z nejstarších obyvatel naší planety. Ve středu 26. srpna 2015 se v 18.00 hodin uskuteční v Historické výstavní budově již 20. ročník akce s názvem Mezinárodní noc pro netopýry. Zájemce seznámíme například s výzkumem, ochranou nebo dosavadními poznatky o životě netopýrů. Děti se mohou těšit mimo jiné na malování netopýrů nebo jejich skládání z papíru.

 

Aktuality

Zlatá medaile skokana Jiřího Rašky v Historické výstavní budově

Historická výstavní budova 01.10.2015

Nejen sportovní fanoušky jistě potěšíme dalším unikátem, který je vystaven v Historické výstavní budově. Během celého měsíce října zde bude k vidění zlatá medaile prvního českého vítěze na zimních olympijských hrách – skokana Jiřího Rašky. Rodák z Frenštátu pod Radhoštěm ji vyhrál na středním můstku na ZOH v Grenoblu v roce 1968.

Přečíst celý článek  

Husité v muzeu

Historická výstavní budova 21.09.2015

Víte, co je pukléř, pavéza, kropáč nebo jak vypadá hákovnice, sudlice či píšťala? Pokud ne, zavítejte během posledního zářijového prodlouženého víkendu do Historické výstavní budovy, kde jsme pro vás připravili bohatý program. Průvodci v dobových kostýmech vám přiblíží bouřlivé období 15. století, které se v českých zemích neslo ve znamení husitských válek.

Přečíst celý článek  

Nové unikáty v Historické výstavní budově

Historická výstavní budova 17.09.2015

V Historické výstavní budově jsou od dnešního dne k vidění další unikátní předměty. Jedná se o obraz Raimunda Moslera s pohledem na továrnu Fiedor a část nábytku z tohoto slavného opavského podniku. Exponáty budou v Historické výstavní budově vystaveny do 30. září 2015.

Přečíst celý článek  
 Zobrazit starší aktuality