Úvod \ Expoziční areály \ Historická výstavní budova, Opava

Historická výstavní budova Opava

Zajímavosti ze života netopýrů

Poznejte společně s námi jedny z nejstarších obyvatel naší planety. Ve středu 26. srpna 2015 se v 18.00 hodin uskuteční v Historické výstavní budově již 20. ročník akce s názvem Mezinárodní noc pro netopýry. Zájemce seznámíme například s výzkumem, ochranou nebo dosavadními poznatky o životě netopýrů. Děti se mohou těšit mimo jiné na malování netopýrů nebo jejich skládání z papíru.

 

Aktuality

Vernisáž výstavy Neklidné století vzbudila mezi návštěvníky velký zájem

Historická výstavní budova 02.09.2015

První školní den jsme v Historické výstavní budově zahájili výstavu s názvem Neklidné století. Vernisáž výstavy, která zobrazuje Slezsko ve 20. století, si nenechalo ujít 273 návštěvníků! Děkujeme vám za přízeň a věříme, že se v takto hojném počtu budeme setkávat i na dalších kulturních a společenských akcích. Fotografie ze slavnostního zahájení si můžete prohlédnout ve fotogalerii pod článkem.

Přečíst celý článek  

V Historické výstavní budově je k vidění vzácný obraz světoznámého malíře Oskara Kokoschky

Historická výstavní budova 01.09.2015

Pouze do 15. září 2015 můžete v Historické výstavní budově zhlédnout obraz světoznámého malíře Oskara Kokoschky. Jedná se o podobiznu kněžny Mechtildy Lichnovské z roku 1916. Obraz, o který měla zájem i proslulá vídeňská galerie Albertina a který je považován za jedno z klíčových děl Kokoschkovy expresionistické portrétní tvorby, nám zapůjčili kolegové ze zámku v Hradci nad Moravicí.

Přečíst celý článek  

Křest katalogu k výstavě Neklidné století

Historická výstavní budova 27.08.2015

Slavnostní zahájení výstavy Neklidné století bude doprovázet křest stejnojmenného katalogu vydaného při této příležitosti. Rozsáhlá publikace, představující Slezsko 20. století, nepochybně nabídne zájemcům nesčetné množství informací o hmotném i duchovním dědictví tohoto osobitého regionu. Kniha uzavírá šestidílnou sérii katalogů, postupně publikovaných v letech 2011–2015, zachycujících prostor Slezska od nejstarších dob až do současnosti. Katalog i výstava vznikly v rámci výzkumného projektu Slezsko: Paměť – identita – region (DF11P01OVV018).

Přečíst celý článek  
 Zobrazit starší aktuality