Úvod \ Kalendář událostí

Historická výstavní budova Opava

Kalendář událostí

Historická výstavní budova
Opava / ukázat na mapě

Dnes je 24.10.2014

 

Volba typu události

 
 

Události vybraného objektu

 
Fotosoutěž Slezsko přes objektiv 

Fotosoutěž Slezsko přes objektiv

13.06.2014 | Historická výstavní budova | Akce

Amatérským fotografům do 26 let je určena fotosoutěž Slezského zemského muzea. Fotografie zachycující přírodu, kulturu i aktuální dění ve Slezsku mohou posílat až do října 2014.

Detail události 
   

Události, které spustíme v nejbližší době

 
Ozvěny MUSAIONFILMU 

Ozvěny MUSAIONFILMU

12.11.2014 | Historická výstavní budova | Akce

Přijďte k nám na filmový večer - promítání oceněných filmů s komentářem ze 17. ročníku přehlídky muzejních filmů v Uherském Brodě

Detail události 
 

"Dobrodružství poznání" - přednáška o zakladatelích Slezského zemského muzea

19.11.2014 | Historická výstavní budova | Akce

Na 25. října 2014 připadá dvousetleté výročí úmrtí Ernsta Mückusche von Buchberg (1740–1814), stavovského úředníka niského knížectví, později krajského hejtmana Opavského kraje a z toho titulu také ředitele opavského gymnázia, při kterém se na jaře 1814 začalo formovat tzv. Gymnazijní muzeum – předchůdce Slezského zemského muzea. Spolu se svým mladším bratrem, přírodovědcem Franzem Mückuschem von Buchberg, vtiskl muzeu specifický charakter, jímž se lišilo od soudobých muzeí střední Evropy.

Detail události 
Přednáška  

Přednáška "Národní parky severní Evropy"

20.11.2014 | Historická výstavní budova | Akce

Ve čtvrtek 20. listopadu v 18 hodin zajděte do Historické výstavní budovy Slezského zemského muzea na přednášku Národní parky severní Evropy. Přednášející – dlouholetý zoolog Národního muzea RNDr. Miloš Anděra, CSc. je současně autorem výstavy Cesta severem, která je až do 1. března k vidění v novodvorském arboretu.

Detail události 
Sběrové dny pro výstavu  

Sběrové dny pro výstavu "Neklidné století" - zapojte se do nich i vy!

22.11.2014 | Historická výstavní budova | Akce

"Neklidné století" – tak se jmenuje největší výstava, kterou Slezské zemské muzeum chystá na příští rok. V Historické výstavní budově v Opavě proběhne od konce dubna 2015 do ledna 2016. Ukáže, jak v regionu Slezska a severní Moravy probíhaly a jaký na něj měly dopad zlomové události 20. století. Tvůrci výstavy se zaměří i na to, jak tu v minulém století vypadal všední život a zmapují proměny životního stylu. Právě proto vyzývají ke spolupráci i občany.

Detail události