Úvod \ Kalendář událostí

Historická výstavní budova Opava

Kalendář událostí

Historická výstavní budova
Opava / ukázat na mapě

Dnes je 01.12.2015

 

Volba typu události

 
 

Události vybraného objektu

 
Malování baněk se Slezskou tvorbou 

Malování baněk se Slezskou tvorbou

01.12.2015 | Historická výstavní budova | Akce

Chcete letos překvapit své nejbližší a přátele originálním dárkem? Nebo jen načerpat inspiraci k výrobě vlastních vánočních ozdob? Pak si určitě nenechte ujít tradiční akci, která se bude v adventním čase konat v Historické výstavní budově.

Detail události 
Franz Josef Muzeum. 120. let od otevření výstavní budovy 

Franz Josef Muzeum. 120. let od otevření výstavní budovy

27.10.2015 | Historická výstavní budova | Výstavy

V letošním roce si připomínáme 120 let od okamžiku, kdy bylo v prostorách Historické výstavní budovy návštěvníkům poprvé nabídnuto poučení, estetický i emotivní zážitek a inspirace, jež jedinečným způsobem zprostředkovávají muzejní sbírky.

Detail události 
Neklidné století 

Neklidné století

02.09.2015 | Historická výstavní budova | Výstavy

Pětiletý projekt bádání a prezentace různých pohledů na kulturní dědictví Slezska se v letošním roce uzavírá výstavou, jež bude skutečně velkoryse pojatým epilogem této série. Vydejte se s námi na cestu 20. stoletím, které díky pěti tematicky odlišným částem představíme v jeho různorodosti a pestrosti. Nezmeškejte možnost připomenout si klíčové dějinné okamžiky, zakusit dramata válečných konfliktů, vychutnat plody výtvarné a literární kultury regionu a seznámit se s proměnami každodenního života jeho obyvatel. Právě v těchto souvislostech představíme návštěvníkům Historické výstavní budovy období let 1900–1989, s nezbytnými přesahy před i za tento časový interval.

Detail události 
   

Události, které spustíme v nejbližší době

 
Adventní koncert v Historické výstavní budově 

Adventní koncert v Historické výstavní budově

11.12.2015 | Historická výstavní budova | Akce

Období adventu by podle tradic mělo být plné duševního klidu, rozjímání a konání dobrých skutků. Zapomeňte na chvilku na starosti spojené s pořízením dárků či domácím úklidem a zaposlouchejte se do melodií vánočních písní, které vám zpříjemní hektickou předvánoční atmosféru.

Detail události