Úvod \ Pro média \ Tiskové zprávy a informace

Slezské zemské muzeum

Oslavte s námi Mezinárodní den seniorů

Mezinárodní den seniorů má ve světě dlouholetou tradici. Slezské zemské muzeum se letos opět připojilo k řadě kulturních, vzdělávacích, zdravotnických a dalších institucí, které na začátku října nezapomínají na aktivní seniory a jejich rodiny.

 

Ve dvou expozičních areálech Slezského zemského muzea bude připraven program pro seniory a jejich blízké. Už v pondělí 2. října 2017 můžete v časech 8.30, 10.30, 12.30 a 14.30 hodin navštívit Historickou výstavní budovu v centru Opavy a zažít netradiční komentované prohlídky. Muzejní pedagožky vás během 60 minut provedou říší zvířat a zapojí do výkladu všechny vaše smysly. Zvířata a jejich svět budete poznávat nejen prostřednictvím hmatu, sluchu nebo zraku, ale také chuti a čichu. Pokud se chcete této atraktivní komentované prohlídky zúčastnit, doporučujeme rezervaci na e-mail: neumanova@szm.cz nebo na tel.: 778 488 261.

 

Středa 4. října 2017 je dnem, v průběhu kterého mohou senioři zavítat do Národního památníku II. světové války v Hrabyni. V době od 9 do 17 hodin bude připravena řada zajímavých přednášek. Poslechnete si například povídání o filmové propagandě v průběhu II. světové války, o historii památníku nebo o činnosti Charity Opava. S problematikou trestné činnosti páchané na seniorech a s tím, jak jí předcházet, vás seznámí zástupce Policie ČR. V rámci této akce bude připraven také fotokoutek s vojenskou tematikou, hraní společenských her, řešení hlavolamů a očních klamů nebo výroba drobných suvenýrů. Součástí bude i drobné občerstvení.

 

Vstupné na obě akce je pro osoby starší 65 let ve výši 10 Kč. Pro ostatní návštěvníky dle platného ceníku vstupného. Další podrobnosti včetně podrobného programu najdete na www.szm.cz.

 

Tisková informace ke stažení zde.

 

Kontakt pro novináře:

Mgr. Romana Cieslarová, tisková mluvčí, cieslarova@szm.cz, 733 376 234.

 

Poslední aktualizace článku: 25.09.2017

Vytisknout celý článek

Doporučit článek „ Oslavte s námi Mezinárodní den seniorů“ na Facebook      

Další články v této rubrice

 
Nový preparát slona indického ve Slezském zemském muzeu

Nový preparát slona indického ve Slezském zemském muzeu

21.09.2017

Na konci loňského roku byl ve Slezském zemském muzeu odhalen unikátní dermoplastický preparát slona indického – jediný svého druhu v České republice. Letos jej doplní druhý, poněkud menší, ale neméně zajímavý.

Přečíst celý článek  
Vyřež/š si svou dýni v Arboretu Nový Dvůr

Vyřež/š si svou dýni v Arboretu Nový Dvůr

18.09.2017

Hledáte inspiraci, jak vyrobit originální dýňové strašidlo na vaši zahrádku či za okna vašich domovů? Rádi byste vyzkoušeli slané a sladké dýňové speciality? Chcete zažít neopakovatelnou atmosféru halloweenského lampionového průvodu?

Přečíst celý článek  
Pochod po linii čs. opevnění MO-S 33 Kozmice až  MO-S 19 Alej

Pochod po linii čs. opevnění MO-S 33 Kozmice až MO-S 19 Alej

14.09.2017

Další ročník tradičního pochodu po linii čs. opevnění bude připraven pro všechny milovníky vojenských pevností a historie.

Přečíst celý článek  
Přehlížený svět mechorostů

Přehlížený svět mechorostů

13.09.2017

Mechorosty jsou na světě 140x déle než celý lidský druh. Přesto jsou díky své velikosti často přehlíženy. Jejich význam pro lidstvo je však větší, než si většina z nás dokáže představit.

Přečíst celý článek  
Petr Bezruč očima současných badatelů

Petr Bezruč očima současných badatelů

11.09.2017

Dílo Petra Bezruče není jen povinným předmětem školní výuky. I v dnešní době je odkaz tohoto slezského básníka živý a stále fascinuje mnoho badatelů z řad odborné i laické veřejnosti.

Přečíst celý článek  
Symbolika britských korunovačních obřadů

Symbolika britských korunovačních obřadů

01.09.2017

Opravdu se domníváte, že se korunovace britských panovníků konaly vždy v Londýně? Měnilo se v minulosti vlastní načasování korunovace? Kdo získal v průběhu věků právo tento na výsost významný obřad řídit? A víte, jak se měnila pravidla tohoto obřadu?

Přečíst celý článek  
Připomeňte si 150. výročí narození Petra Bezruče

Připomeňte si 150. výročí narození Petra Bezruče

01.09.2017

Jaký byl ve skutečnosti básník Petr Bezruč? Jak jej ovlivnil jeho otec Antonín Vašek? Jak tichý a uzavřený básník vnímal všechen povyk, který se kolem něj strhnul? Jsou jeho básně stále aktuální? A proč si je komunistická propaganda přivlastnila a pokřivila do dnešních dní obraz básníka? Nejen na to vám odpovíme na výstavě v Historické výstavní budově Slezského zemského muzea.

Přečíst celý článek  
Poznejte krásy kulturních památek na Opavsku

Poznejte krásy kulturních památek na Opavsku

31.08.2017

Dny evropského dědictví ve Slezském zemském muzeu nabídnou letos prohlídky vzácných památek i zajímavý doprovodný program. Končící léto však nebude jen ve znamení návštěv historických budov, ale také vojenských opevnění.

Přečíst celý článek  
Petr Bezruč v hudbě a umění

Petr Bezruč v hudbě a umění

24.08.2017

Výtvarní umělci a hudební skladatelé hledali po celé 20. století inspiraci v díle Petra Bezruče. Jednotlivé básně Slezských písní k nim promlouvaly svou silou, úderností, buřičstvím a možná i aktuálností ve všech epochách minulých i současných.

Přečíst celý článek  
Kresby z pařížské zoo ve Slezském zemském muzeu

Kresby z pařížské zoo ve Slezském zemském muzeu

22.08.2017

Valentin Držkovic, jedna z nejvýznamnějších uměleckých osobností první poloviny 20. století, byl nejen vysvěceným knězem, ale zejména vynikajícím grafikem a malířem. Část jeho tvorby bude k vidění v Historické výstavní budově Slezského zemského muzea.

Přečíst celý článek