Památník II. světové války Hrabyně

Komentovaná prohlídka výstavy Češi ve Velké válce

Slezské zemské muzeum zve na komentovanou prohlídku. Návštěvníci Památníku II. světové války si mohou prohlédnout výstavu Češi ve Velké válce a od průvodce zjistit řadu zajímavých informací o samotné výstavě i době, kterou prezentuje.

 

 

Mgr. Ondřej Kolář, Ph.D. seznámí návštěvníky památníku s životem obyvatel Rakouska-Uherska v předvečer první světové války, představí zásadní události let
1914 – 1918 a přiblíží  také každodenní život českých příslušníků rakousko-uherských jednotek i československých legií. Účastníci komentované prohlídky se ale mohou dozvědět mnohem více, průvodce je seznámí např. s osobností císaře Františka Josefa I. i Karla I. Během prohlídky výstavy se návštěvníci dozvědí o závěru první světové války, rozpadu rakousko-uherské monarchie, vzniku samostatného Československa a bez povšimnutí nezůstanou ani politické osobnosti, které se podílely na vniku samostatného státu.

Komentovaná prohlídka začíná v neděli 6. dubna v 15.00 hodin.

 

Češi ve Velké válce – komentovaná prohlídka

Památník II. světové války

6. 4. 2014

15.00 hodin

Poslední aktualizace článku: 02.04.2014

Vytisknout celý článek

Doporučit článek „ Komentovaná prohlídka výstavy Češi ve Velké válce“ na Facebook      

Další články v této rubrice

 
Víkend plný historie v Památníku II. světové války

Víkend plný historie v Památníku II. světové války

13.11.2013

Návštěvníci Památníku II. světové války si mohou o víkendu užít dva dny plné historie. V sobotu je pro ně připravena přednáška o období první republiky a v neděli komentovaná prohlídka, která představí domácí odboj na konci II. světové války.

Přečíst celý článek  
Státní svátek v Památníku II. světové války

Státní svátek v Památníku II. světové války

23.10.2013

S koncem října přichází nejvýznamnější ze státních svátků - Den vzniku samostatného československého státu. Na oslavu tohoto významného dne historie České republiky Slezské zemské muzeum nabízí ojedinělou prohlídku Památníku II. světové války v Hrabyni, navíc pro tento den bez vstupného.

Přečíst celý článek  
Dny NATO - Výstava Válečná korespondence

Dny NATO - Výstava Válečná korespondence

20.09.2013

Dny NATO v Ostravě – svátek pro obdivovatele letadel a vojenské techniky – jsou tady. Už podruhé se jich účastní také Slezské zemské muzeum.

Přečíst celý článek  

Přednáška v Památníku II. světové války

23.10.2012

Vážení návštěvníci, v neděli 28. října 2012 se v 15.00 hodin uskuteční v Památníku II. světové války přednáška s názvem Úloha čs. zahraniční vlády v československém odboji proti fašismu. Přednáška přiblíží mimo jiné okolnosti formování politického vedení československého zahraničního odboje v letech II. světové války a hlavní aspekty diplomatických jednání vedoucích k postupnému uznání exilové vlády nejvýznamnějšími spojeneckými státy. Přednášet bude Jana Horáková, vedoucí Památníku II. světové války.

Přečíst celý článek  

Změna termínu výstavy

03.10.2012

Vážení návštěvníci, začátek výstavy Šlechta ve službách Masarykovy republiky se z technických důvodů přesouvá na úterý 9. října 2012. Děkujeme za pochopení.

Přečíst celý článek  

Uzavření Památníku II. světové války v Hrabyni 11.6.2012

08.06.2012

Z provozních důvodů bude Památník druhé světové války v Hrabyni v pondělí 11.6.2012 uzavřen. Návštěvníkům se tímto omlouváme a děkujeme za pochopení.

Přečíst celý článek  

Prezident České republiky navštívil Památník II. světové války

27.04.2012

Ve čtvrtek 26. dubna 2012 navštívil prezident České republiky národní Památník II. světové války. Za účasti hejtmana Moravskoslezského kraje, vedení Slezského zemského muzea, zástupců Armády České republiky a dalších hostů proběhl slavnostní akt předání praporu hejtmana Moravskoslezského kraje řediteli Krajského vojenského velitelství Ostrava. Součástí akce bylo rovněž předání pamětních odznaků válečným veteránům a dalším významným osobám.

Přečíst celý článek  

Uzavření Památníku II. světové války v Hrabyni

24.04.2012

Ve čtvrtek 26. dubna 2012 bude Památník II. světové války uzavřen do 12.00 hodin. Děkujeme za pochopení.

Přečíst celý článek