Úvod \ Aktuality

Slezské zemské muzeum

Zájem o Unikáty zemských muzeí překonává všechny rekordy

Historickou výstavní budovu navštívilo od 5. července již více než 4000 návštěvníků! Výstava Unikáty zemských muzeí tak i dva týdny po svém zahájení neustále vábí. Nenechte si ujít mimořádnou příležitost vidět Věstonickou venuši, kamennou hlavu kelta ze Mšeckých Žehrovic a meteority z Opavy-Kylešovic ani Vy, výstava končí už 27. července.

 

Další články v této rubrice

 

Soutěžte s Unikáty o volné vstupenky do Slezského zemského muzea

11.07.2014

Slezské zemské muzeum u příležitosti jedinečné výstavy Unikáty zemských muzeí připravilo pro své příznivce soutěž.

Přečíst celý článek  

Meteority, kamennou hlavu kelta a Věstonickou venuši si prohlédlo už tisíc návštěvníků!

10.07.2014

Jedinečná výstava Unikáty zemských muzeí připravená ve spolupráci Slezského zemského muzea, Národního muzea a Moravského zemského muzea, slaví úspěchy. V Historické výstavní budově SZM jsou meteority z Opavy-Kylešovic, kamenná hlava kelta ze Mšeckých Žehrovic a Věstonická venuše k vidění teprve šest dní, ale počet návštěvníků už přesáhl první tisícovku.

Přečíst celý článek  

Unikáty zemských muzeí návštěvníky zaujaly

07.07.2014

Téměř pět set návštěvníků vidělo během prvního víkendu výstavy tři z nejvzácnějších a nejkrásnějších sbírkových předmětů, které ve svých depozitářích uchovávají Slezské zemské muzeum, Národní muzeum a Moravské zemské muzeum.

Přečíst celý článek  

Slezské zemské muzeum vystavuje tři nejvzácnější muzejní poklady

04.07.2014

Mimořádná putovní výstava začíná ve Slezském zemském muzeu v Opavě. Tři naše největší a nejstarší muzejní instituce – Národní muzeum, Moravské zemské muzeum a Slezské zemské muzeum – na ní představí nejcennější skvosty ze svých sbírek: hlavu Kelta ze Mšeckých Žehrovic, Věstonickou venuši a meteority z Opavy-Kylešovic.

Přečíst celý článek  
Zveme na přednášku do Historické výstavní budovy

Zveme na přednášku do Historické výstavní budovy

03.07.2014

Slezské zemské muzeum a Za Opavu srdečně zvou na přednášku. V úterý 8. července se v Historické výstavní budově mohou zájemci zaposlouchat do přednášky MgA. Venduly Šafářové, PhD.

Přečíst celý článek  

Informace o dočasném uzavření Historické výstavní budovy

02.07.2014

Vážení návštěvníci, informujeme Vás, že v pátek 4. července bude Historická výstavní budova uzavřena. Tímto se omlouváme a děkujeme za pochopení. Historická výstavní budova bude otevřena opět od 5. července, srdečně vás zveme na výstavu Unikáty zemských muzeí.

Přečíst celý článek  
Fajne léto v Areálu čs. opevnění Hlučín-Darkovičky

Fajne léto v Areálu čs. opevnění Hlučín-Darkovičky

25.06.2014

Areál československého opevnění Hlučín–Darkovičky Slezského zemského muzea se i v letošním roce zapojí do Fajneho léta. Poslední červnovou sobotu si mohou návštěvníci areálu užít bohatý program připravený Agenturou pro regionální rozvoj.

Přečíst celý článek  

Historickou výstavní budovu navštívilo už 60 000 návštěvníků

23.06.2014

Historickou výstavní budovu SZM si prohlédlo už více než 60 000 návštěvníků. Tím jubilejním 60000. v pořadí se stal pan Martin Steininger z Krnova, který jako poděkování získal dvě roční vstupenky do expozičních areálů Slezského zemského muzea. Srdečně blahopřejeme a těšíme se na další návštěvníky.

Přečíst celý článek  

Vyhodnocení Slezské muzejní noci 2014

21.06.2014

Čtrnáct institucí, které zpřístupnily dohromady dvacet jedna objektů a areálů. Taková byla letošní Slezská muzejní noc, oblíbená akce, v rámci které si mohli návštěvníci prohlédnout různorodé muzejní expozice a užít si bohatý doprovodný program v netradičních večerních a nočních hodinách. Jubilejní pátý ročník se uskutečnil v pátek 20. června s podtitulem "Země s nejstarší muzejní tradicí", jenž odkazoval na dvousetletou tradici muzejnictví ve Slezsku. Tu reprezentuje Slezské zemské muzeum, nejstarší veřejné muzeum v České republice.

Přečíst celý článek  

První Vítání ptačího zpěvu se vydařilo

18.06.2014

Slezské zemské muzeum ve spolupráci s Českou společností ornitologickou připravilo sérii vycházek přírodou pod názvem Vítání ptačího zpěvu. Poprvé měla veřejnost příležitost zúčastnit se již v květnu a vydat se za poznáním přírody kolem Stříbrného jezera v Opavě. Během června se pak ornitologická vycházka zopakovala také pro školy.

Přečíst celý článek  
Komentovaná prohlídka výstavy Heliodor Píka – legionář a vojenský diplomat

Komentovaná prohlídka výstavy Heliodor Píka – legionář a vojenský diplomat

13.06.2014

Slezské zemské muzeum zve do Národního památníku II. světové války na komentovanou prohlídku. První letní den budou mít návštěvníci památníku možnost prohlédnout si s odborným komentářem výstavu Heliodor Píka – legionář a vojenský diplomat.

Přečíst celý článek  
TŘI UNIKÁTY TŘÍ NEJSTARŠÍCH MUZEÍ!

TŘI UNIKÁTY TŘÍ NEJSTARŠÍCH MUZEÍ!

13.06.2014

Už jen pár týdnů zbývá do zahájení výjimečné výstavy, kterou bude hostit od července Historická výstavní budova Slezského zemského muzea. Tři nejstarší a největší muzea v naší zemi – Národní muzeum, Moravské zemské muzeum a Slezské zemské muzeum představí tři své nejvzácnější exponáty, které byly vybrány ze miliónů sbírkových předmětů a společně je postupně vystaví nejprve v Opavě, pak v Praze a svou cestu výstava zakončí v moravské metropoli v Brně.

Přečíst celý článek