Areál čs. opevnění Hlučín-Darkovičky

Vzpomínková akce Hlučín-Darkovičky

Po dvou letech se v Areálu čs. opevnění Hlučín-Darkovičky uskuteční vzpomínková akce k 71. výročí ukončení II. světové války a 78. výročí mobilizace v květnu roku 1938.

 

Slezské zemské muzeum ve spolupráci s Krajským vojenským velitelstvím, městem Hlučín a kluby vojenské historie připravilo vojenskou přehlídku bojových akcí připomínajících nejen události roku 1938, ale také významnou úlohu československého opevnění na konci II. světové války, kdy pevnosti využívala německá armáda k obraně před postupujícími vojáky 4. ukrajinského frontu.

V sobotu 28. května 2016 od 10 hodin budou pro návštěvníky připraveny dynamické ukázky Armády ČR a klubů vojenské historie. K vidění bude i množství současné a dobové techniky. Velkým lákadlem budou v historické ukázce např. tanky T-34 a určitě letadla JAK-3 a FW-190.

 

Pozvánka na akci

Program Hlučín-Darkovičky 2016

 

Důležité upozornění pro návštěvníky:

Ve dnech 27.–28. května 2016 bude Areál čs. opevnění Hlučín-Darkovičky vyhlášen jako vojenský prostor. Při ukázce bojů budou návštěvníci vystaveni silnému hluku. Do prostoru bojových ukázek platí přísný zákaz vstupu.

 

 

 

Poslední aktualizace článku: 26.05.2016

Vytisknout celý článek

Doporučit článek „ Vzpomínková akce Hlučín-Darkovičky“ na Facebook