Úvod \ Expoziční areály \ Památník Petra Bezruče, Opava

Památník Petra Bezruče Opava

Jan Amos Komenský. JAK chtěl změnit svět

Jan Amos Komenský. JAK chtěl změnit svět

Místo konání:
Památník Petra Bezruče
Opava / ukázat na mapě

Typ události:
Výstavy

Doba konání:
08.09.2020 - 21.12.2020

 

„Síla pravdy vyzbrojená světlem poznání je nepřemožitelná."

Jan Amos Komenský (1592–1670) vstoupil do dějin jako významný teolog, filozof, humanista a zakladatel odborné pedagogiky. Jeho životní osudy, poznamenané složitou a neutěšenou dobou po třicetileté válce, byly plné výzev, zvratů a životních zkoušek. Jeden z nejpřednějších myslitelů a spisovatelů jim však čelil s obdivuhodnou houževnatostí a vnitřní silou. Své celoživotní dílo zasvětil rozvoji poznání a hledání cesty, jak sjednotit lidstvo rozdělené ideologickými boji a dosáhnout porozumění politického a náboženského. Mnohé z Komenského myšlenek jsou i po staletích stále živé a promlouvají k dnešnímu člověku.
U příležitosti 350. výročí jeho úmrtí vás Slezské zemské muzeum a Muzeum J. A. Komenského zvou na putovní výstavu vizuálně zpracovaných velkoformátových panelů přibližující myšlenkový odkaz tohoto významného myslitele 17. století.

 

Vážení návštěvníci, v souvislosti s mimořádnou situací týkající se onemocnění COVID-19 budou všechny expoziční areály Slezského zemského muzea od pondělí 12. října do odvolání pro veřejnost uzavřeny. Děkujeme vám za pochopení.

Výstava trvá od 9. září do 21. prosince 2020 v Památníku Petra Bezruče (Ostrožná 35, Opava) v rámci festivalu Bezručova Opava. 

 

 

Plakát ke stažení naleznete ZDE.

 

Fotografie z vernisáže výstavy si můžete prohlédnout ve fotogalerii pod článkem.

 

 

Vytisknout celou událost

Doporučit událost „Jan Amos Komenský. JAK chtěl změnit svět“ na Facebook  
 

Fotogalerie k události